x
лична информация
споразумение за поверителност
Напред
0 Реакции

Албена ще бъде домакин на турнир от Купа България

През лятото на 2025 г. курортният комплекс Албена ще бъде домакин на престижния турнир по конен спорт „Купа България“ в дисциплината прескачане на препятствия. Състезанието ще се проведе на 28 и 29 юни и е част от четирикръговата надпревара, включваща още градовете Панагюрище, Ямбол и Петрич. Пълната програма на всички състезания можете да намерите тук.

Турнирът в Албена се организира с подкрепата на Министерството на туризма и цели да популяризира конния спорт в България, следвайки мотото „Ние идваме при вас, вместо вие – при нас“. Очаква се участие на най-добрите български ездачи и коне, като събитието е с вход свободен за всички посетители.

Като част от подготовката, ще бъдат изградени съоръжения, отговарящи на международните стандарти, включително официален плац и 60 подвижни бокса за конете. Турнирът се провежда за втора поредна година в Албена, предоставяйки възможност на публиката да се наслади на висококачествени състезания в живописна морска обстановка.

„Купа България“ представлява нов етап в развитието на конния спорт у нас, като се стреми да го направи по-достъпен и популярен сред широката общественост.  Събитието в Албена обещава вълнуващи моменти за всички любители на спорта и природата.

Албена беше домакин на един от кръговете от националната купа по конкур ипик – „Купа Република България“ през 2024 година като част от честванията по случай 55-годишнината на ваканционно селище. Събитието се проведе на 17 и 18 август 2024 г. и бешее част от годишния календар на Българската федерация по конен спорт (БФКС). Събитието се радваше на широка публика и голям интерес сред гостите на комплекса, както и външни посетители от региона.

   

Подобни статии
Получавайте последните новини и оферти направо във вашата пощенска кутия
Абонирай се